SON DAKİKA
  • Son dakika haberibulunmamaktadır.

Az Bulutlu Az Bulutlu 10°C / -2°C
M.Feyzi ÖZER

ayisigigazetesi@mynet.com

Yazarlar Rota tayini

Rota tayini

Hiç kişisel gelişim, iş yönetimi ve başarı üzerine kitaplar okudunuz mu? Belki çeşitli kitaplar okumuşsunuzdur. Dikkat ettiğimizde, neredeyse tamamı tercümedir. Hiç kuşkusuz bu okuduğunuz kitaplar da çok başarılı çalışmalar.

Ben bu kitaplardan Antony Robbins'in "İçindeki Devi Uyandır", Dale Carnegie'nin "Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak", isimli kitaplarını okudum inceledim. Başarılı güzel çalışmalar Fakat bilime genellemeye ve yaşamdan hep örnekler vermişler, bunların unuttuğu tek şey Rabbimizin sonsuz nimetlerini insanlara nasıl sunduğunu tespit edememişler. Bu kitaplarda ki eksiklik.

Bu alanda en son okuduğum kitap Muhammed Bozdağ’a ait olan, "Düşün ve Başar" ismindeki kitap. Gerçekten insanı etkileyen bilimi, felsefeyi, gerçek hayatı ve en önemlisi yaratanın sunduğu bizlere önemli bir kaynak Kuran-ı Kerimdir.

Kişisel gelişim kitapları içinde böylesine yeterli, etkili ve pratik formüller ihtiva eden yerli bir kitap okumadığımı söylemek istiyorum. Gerçekten konuyla ilgili kendisi ve çevresindeki tecrübeleri aktaran Bozdağ, müthiş bir iş başarmış. Kitabı her yaştan ve her meslekten kişiler zevkle okuyup aynı günde sonuçlarını almaya başlayabiliyorlar.

Elazığ’da da en çok okunan kitaplar arasında bulunuyor Muhammed Bozdağ’ın kitapları.

Okuduğum kitaptan en çok beğendiğim bazı altın kuralları sizlerle paylaşmak istedim:

"Başarısızlık yapamamak değil, yapamayacağını sanmaktır. Bizi düşüncelerimiz sınırlamazsa hiçbir yaratık sınırlayamaz."

"Mutluluk, güzelliklerin içinde doğanların değil, çirkinliklerin bile güzel yanlarını keşfedebilecek kadar güzellik kaşifi olanlarındır."

"Nereye gideceğini bilen kişiye yol vermek için dünya bir yana çekilir. Nereye gideceğini bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar fayda vermez."

"Hiç kimse bir şeyi elde edebileceğine inanmadığı sürece onu elde etmeye hazır değildir."

"Edison keşfetmeden önce kimse elektrik ampulünü bilmiyordu. Siz keşfetmediğiniz sürece içinizdeki dehayı bilmeyeceğiz."

"Gücünüzün tükendiğini sandığınız yer bir adım daha direnirseniz kurtuluşun aniden kolunuzdan tutacağı yerdir."

"Düşün ve Başar" kitabını, probleminin sebebi ve çapı ne kadar büyük olursa olsun tüm mutsuzlara, tüm başarısızlara, tüm çıkmazda olanlara öneriyorum. Şuna kesin inanın: Her şeyin bittiğini sandığınız anda her şeyin yeniden kurulabileceğini düşünüp başarabilirsiniz. Okuyun, olumlu değişimi görecek ve hak vereceksiniz. Hayat yolculuğunda, başarı limanına ulaşmak isteyenlere rota tayin edecek büyük bir yardımcı.

Tavsiye ediyorum. Muhakkak okuyun.

1 Mayıs 2013 Çarsamba
Rota tayini
Diger Yazıları
yazarHakkinda.
01 Mayıs 2013, 09:50
DIGER KÖSE YAZILARI
300x252
Reklam Alanı
EN ÇOK OKUNANLAR
Son 7 gün haber eklenmedi.
GAZETENİN SAYILARI ANKETLER ABONELİK AVANTAJLARI

WEB SİTEMİZDEN MEMNUNMUSUNUZ ?
Haber yayınlarımızdan memnun musunuz?
Ayışığı Medya | Yeni Mah. Gazi Cad. No:84/1 ELAZIĞ | Tel: 05321201910 Faks:
Copyright © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır