996x100
Reklam Alanı
SON DAKİKA
  • Son dakika haberibulunmamaktadır.

Kuvvetli Sağanak Kuvvetli Sağanak 18°C / 12°C
GÜNDEM

Yüksekova`daki gerginlik devam ediyor

30 Haziran 2013, 09:54

Yüzü maskeli bir grup, bugün sabah saatlerinden itibaren Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yolu trafiğe kapattı, polise saldırdı.

        Cengiz Topel Caddesi'nde toplanan kalabalık arasındaki yüzü maskeli bir grup, eczane kavşağında bekleyen polislere molotof bombası ve taşlarla saldırdı. Güvenlik güçleri, gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Şehir merkezini savaş alanına çeviren grup, cezaevi kavşağında kurdukları barikatlarla yolu trafiğe kapattı. Grup, polisle çatışmaya devam ediyor. Olaylarda yüzü maskeli bir kaç kişinin otomatik silah kullandığı ileri sürülüyor. Güvenlik güçlerinin teyakkuz halinde olduğu ilçedeki gerginlik devam ediyor.

        Yüksekovalılar ise durumdan rahatsız. İsmini vermek istemeyen bir çok vatandaş provokatörlerin yine sahneye çıktığını, bazı ailelerin çatışmaya rağmen zor şartlarda düğünlerini yapmaya çalıştığını söyledi. Yüksekovalılar, "Alıp veremedikleri ne anlamış değiliz. Sonuçta Abdullah Öcalan barış ilan etti. Daha ne huzurumuzu kaçırıyorlar? Devlet bunlara müdahale etsin. BDP ise halkı teskin edici doğru bilgiler aktarsın. Yaşananlar üzücü. Halkın huzuru her şeyden önemli, bunu düşünsünler. Bu provokatörlerin buralı olduklarına dahi inanmıyoruz. Allah rızasını gözeten herkes bu sürecin bitmemesi için çabalamalı. Biz aynı ülkenin farklı sevdalılarıyız." diye konuştu.
CİHAN

SIRADAKI HABERLER
Sonraki Haber
Son 7 gün haber eklenmedi.
300x252
Reklam Alanı
EN ÇOK OKUNANLAR
Son 7 gün haber eklenmedi.
GAZETENİN SAYILARI ANKETLER ABONELİK AVANTAJLARI

WEB SİTEMİZDEN MEMNUNMUSUNUZ ?
Haber yayınlarımızdan memnun musunuz?
Ayışığı Medya | Yeni Mah. Gazi Cad. No:84/1 ELAZIĞ | Tel: 05321201910 Faks:
Copyright © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır