SON DAKİKA
  • Son dakika haberibulunmamaktadır.

Az Bulutlu Az Bulutlu 1°C / -7°C
EKONOMİ

HONG KONG’LU İŞADAMLARIYLA İSTİŞARE TOPLANTISI

12 Haziran 2018, 20:27

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Zülfü Tolga Ağar’ın başkanlığını yaptığı Hong Kong Türkiye İşadamları Topluluğu’nda yer alan 20 işadamı ile Elazığ TSO’da yapılan toplantıda Elazığ yatırım imkanları ve potansiyeli hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı…

"BİZİM İÇİN TARİHİ BİR FIRSAT" 

Hong Kong’lu iş insanlarıyla Elazığ TSO Meclis Salonunda yapılan toplantıya eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, Ak Parti Milletvekili ve 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde Ak Parti birinci sıra milletvekili adayı olan Metin Bulut ile Ak Parti üçüncü sıra milletvekili adayı Zülfü Tolga Ağar, Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Elazığ eski Belediye Başkanlarından Süleyman Selmanoğlu, Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Abdulvahap Yoğunlu ile 20 kişiden oluşan Hong Kong Türkiye İşadamları Topluluğu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ için tarihi bir an olduğunu dile getirerek, “Elazığ’ımızın kabuğunu kırması, mevcut potansiyelini maksimum seviyede kullanması adına iş insanları faaliyetlerini yürütmeye devam ediyor. Tolga Ağar’ın da geçmişten gelen birikimi ve Hong Kong Türkiye İşadamları Topluluğu Heyeti Başkanı olmasıyla yürüttüğü iş ilişkilerini, bugün Elazığ’la taçlandırıyoruz. Bu bizim için ciddi bir fırsat. Biz Elazığ ihracatçıları olarak Çin’le ciddi anlamda iş ilişkilerimiz var. Ama bunları arttırmak ve geliştirmekte bizim elimizde. İşte bu önemli toplantıda bugün çok sayıda işadamı ve kültür elçisiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. İnşallah bu süreç ilimize yeni yatırımlar, işbirlikleri ve ticaretin artması boyutu ile devam edecektir. Ben kısa süre içerisinde bu organizasyonu gerçekleştiren Sayın Tolga Ağar’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

“İPEK YOLU YENİDEN CANLANIYOR”

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Zülfü Tolga Ağar’da tüm potansiyellerini Elazığ için kullanacaklarını bilerterek, “Bildiğiniz üzere İpek yolu tekrar faaliyete geçiyor. Bu iş ortamında Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Asya arasındaki en büyük köprü olması vasıtasıyla önem arz ediyor. Bu geçmişte de böyle oldu. Çin Devleti ve Hong Kong, Türkiye’ye çok büyük bir önem veriyor. Siyasi ortamında bu yönde gelişmesi ilimize de çok büyük faydası olacaktır. Bunun meyvelerini kısa zamanda hep beraber toplayacağız. Bütün amacımız vakit Elazığ vakti, vakit Türkiye vaktidir. Güçlü hükümet güçlü devlet, Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafından toplanıp, daha aydınlık günlere gideceğiz. Bu kapsamda tüm potansiyelimizi ve donanımımızı ortaya koyacağız. Hızlı seçim ortamında misafirlerimizi ağırlamak için kendileri de vakit ayırdılar. Gelecek bizim. Biraz sabredelim, kısa zamanda hep beraber memleketimizi atağa kaldıracağız. Ben bize zaman ayıran ve bugün ev sahipliği yapan çok değerli kardeşim Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Asilhan Arslan, Meclis Başkanımız ve tüm Elazığ TSO Yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

"ELAZIĞ YATIRIM İÇİN CENNET ŞEHİRLERDEN BİRİ" 

Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ise, “İşadamı her zaman çok pratik bakar. Kar mı zarar mı diye. Kar varsa hemen o işin peşinden koşar, zararlıysa ondan uzaklaşır. Bir siyasetçinin de iş adamı olmasını çok önemsiyorum. Çünkü çok pratik çözüm üretebiliyor. Anında olaya el koyabiliyor. Bundan dolayı da iş adamlığı kimliğinin siyasete çok yakıştığını düşünüyorum. Tolga kardeşimde bu dönem bir siyasetçi ve iş adamı olarak Elazığ’a çok büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Elazığ’da uzun süreden beri hepimiz çok ciddi alt yapı çalışmasına girdik. Elazığ şu anda yatırım yapılabilecek Türkiye’nin cennet şehirlerinden bir tanesidir. Hong Kong dünyanın büyülü kentlerinden birisi ama Elazığ’da Türkiye’nin en güvenli en çok yatırım yapılabilecek illerinden bir tanesi. Ben bu sürecin hem ilimiz hem de her iki ülke işadamlarına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

"BİZİM İÇİN TÜRKİYE ÇOK ÖNEMLİDİR" 

Türkiye’de yapılan yatırımın önemine vurgu yapan Hong Konglu iş adamı Prof. Dr. David T. Lan, “Buradaki olmamızın en büyük amaçlarımızdan biri, geçmişten gelen ekonomik, kültürel ilişkileri daha güçlendirmek ve ileri seviyelere taşımaktır. Hepimizin bildiği gibi Çin’in gelişim stratejisini hepiniz duymuşsunuzdur. Bu birliği ve diğer birliğin Çine bağlı olan Hong Kong'da bazı çalışmaları bulunmaktadır. Bu bir çok alanı kaplamaktadır. Ama bizim için Türkiye çok önemlidir. Hepimizi burada bir araya getiren Tolga’ ya teşekkür ederim. Çin’den Hong Kong’dan birçok sektörden insanlar burada. Finans, ekonomi, hepimizi bir araya getiren Tolga Ağar’dır. İleriye daha güzel günlere birlikte bakacağız, birlikte çalışacağız” diye konuştu. 

“FKA TARAFINDAN BİLGİLENDİRME YAPILDI”

Hong Kong Türkiye İşadamları Topluluğu Heyetinin Elazığ TSO’daki programında Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Uzmanlarından İnci Balkan’da İngilizce bir sunu yaparak; Elazığ’ın tarihi, kültürel, ekonomik ve sosyal yönleri hakkına bilgi verildi. Balkan, sunusunda ilin yatırım imkanları, potansiyeli ve sağlanan devlet destekleri hakkında da detaylı bilgi paylaşımında bulundu. 

SIRADAKI HABERLER
300x252
Reklam Alanı
EN ÇOK OKUNANLAR
 

AK Parti Elazığ`da başkan adaylarını tanıttı

Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonu'nda gerçekleştirilen aday tanıtı »»

 

Elazığ`da 212 köy yolu açıldı, 15`inde çalışma sürüyor

Elazığ'da etkili olan kar yağışının ardından kapanan köy yollarından 212 »»

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir Elazığ`a gelecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir 15 OCak S »»

 

DAHA FATLA ÜRETİM VE DAHA FAZLA İSTİHDAM HEDEFLİYORUZ…

DAHA FATLA ÜRETİM VE DAHA FAZLA İSTİHDAM HEDEFLİYORUZ…

»»

 

Elazığ`da stadın yıkımı başladı

Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden Elazığspor ve TFF 3. Lig ekibi Elaziz »»

 

Kopan kayaya tren çarptı, facia ucuz atlatıldı

Elazığ'ın Palu ilçesinde kopan kayanın trene çarpması sonucu ma »»

 

Tunceli Valisi Sonel`den Elazığspor`a davet

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, iç saha maçlarını başka şehirlerde »»

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Elazığ’a gelecek.

Bakan Dönmez, ziyaretinde Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi ve AK Parti »»

 

Meteorolojiden 5 il için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından y »»

 

Elazığ`ın 6 ilçesinde kar 77 köy yolunu kapattı

Elazığ'ın ilçelerinde etkili olan kar yağışının ardından 6 ilçe »»

GAZETENİN SAYILARI ANKETLER ABONELİK AVANTAJLARI

WEB SİTEMİZDEN MEMNUNMUSUNUZ ?
Haber yayınlarımızdan memnun musunuz?
Ayışığı Medya | Yeni Mah. Gazi Cad. No:84/1 ELAZIĞ | Tel: 05321201910 Faks:
Copyright © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır