SON DAKİKA
  • Son dakika haberibulunmamaktadır.

Az Bulutlu Az Bulutlu 1°C / -7°C
ELAZIĞ

Ak Parti Elazığ Milletvekili Adayı Sermin Balık

Cumhur ittifakı 15 Temmuz`da kuruldu

20 Haziran 2018, 07:31

Ak Parti Elazığ Milletvekili Adayı Sermin Balık, 15 Temmuz’da sadece AK Partili olanların sokaklarda olmadığını, vatanı için canını hiçe sayan her vatandaşın parti gözetmeksizin mücadele ettiğini dile getirdi.
 Cumhur ittifakının 15 Temmuz sürecinde kuruluğunu anlatan Sermin Balık, vatan ve millet söz konusu olduğunda siyasetin önemini yitirdiğini ifade etti.
Türkiye düşmanlarının tökezleme beklerken, dostların dört gözle AK Parti’nin yeniden şahlanarak yola devam etmesini beklediğini kaydeden Balık, AK Parti’nin kaderi ile Türkiye’nin kaderini her zaman eş tuttuklarını aktardı.
 Vatandaşlardan oy kullanırken ellerini vicdanına koymasını isteyen Balık, “2001 yılında her şey millet için. Önce halkımız ve hizmete talibiz dedik. 15 Temmuz’da hainler kanla yapamadıklarını şimdi ekonomi ile yapmaya çalışıyorlar. Ben özellikle vatandaşlarımızdan daha duyarlı karar vererek sandığa ellerini vicdanlarına koyarak gitmelerini istiyorum. 15 Temmuz’da eğer güçlü bir iktidar olmasaydı, belki de bugün pek çok ülkenin sömürgesi haline gelecektik. Vatanı ve milleti olmayan bir topluluktuk. Şu da bir gerçektir ki; 15 Temmuz’da sadece AK Partili olanlar değil, vatanı için canını hiçe sayan herkes sokaklardaydı. Bizim ittifakımız aslında o gece kurulan bir ittifak. Vatan ve millet söz konusu olduğunda gerisinin teferruat olduğu bir ittifaktı. Ben vatandaşlarımızdan bizi iktidara taşırken güçlü taşımalarını rica ediyorum. Bu ülke koalisyonlardan çok çekti. Meclis bu dönem çok güçlü. Bu dönem AK Parti olarak mecliste güçlü olmak zorundayız.” açıklamasında bulundu.

“TECRÜBELERİMİZİ YANSITACAĞIZ”
Sermin Balık, Elazığ milletvekilliği görevinde tecrübeler edindiğini belirterek tecrübeleri Elazığ’a hizmet olarak yansıtacaklarını söyledi.
Balık, “Elazığ Milletvekili görevimde çok güzel tecrübeler edindik. Siyasette tecrübenin çok önemli olduğunu gördük. Tecrübelerimizi Elazığ’a hizmet olarak aksettireceğiz. Gördük ki; Cumhurbaşkanımıza büyük bir ilgi var. Halkın çok büyük bir sevgisi var. Halkımızın bizden beklentileri var. Biz iktidar partisiyiz. Denenmiş ve bu işi başarabilen bir parti olduğumuzu ispat ettik. Yaptıklarımız ve yapacaklarımızın garantisidir. Çok fazla hizmet verdik.” şeklinde konuştu.

“BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ İŞSİZLİK ”
Elazığ’ın en önemli sorunun işsizlik olduğunu vurgulayan Sermin Balık: “Birinci önceliğimiz işsizlik. Ne iş olsa yaparım düzenini değiştirmek istiyoruz. Meslek grupları oluşturacağız. Meslek gruplarına ayırırken de onları önce eğitmeliyiz. Hangi alanda yatkınlıkları varsa o alanda eğiteceğiz ve mesleklendireceğiz. Hem işsizlik var hem de işverenler çalışacak eleman bulamıyor. Biz bu iki grubu bir araya getirebilirsek Elazığ’ın kalkınacağı ve herkesin mutlu olacağı bir sistemi kurabilir. Önceliğimiz işsizliğe çözüm bulmak. Öte yandan istihdam alanı oluşturmayı ve yatırımcı bulmayı hedefliyoruz.” 

“STADYUM ”HAZIRLANIYOR
Balık, “Yapılması gereken bir stadyum var. Ama farklı aksaklıklar nedeniyle yerine karar verilemedi, yer değiştirildi. Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak. Mevcut stadyumu yeniledik. Belki biraz geç kaldık ama inşallah stadyum tamam.” dedi.

 “İKİNCİ PİSTTE HAZIRLANIYOR”

Balık, “Elazığ’ın hava yolu taşımacılığında yolcu kapasitesi nüfusun yarısından fazla. Bu nedenle havalimanında ikinci pist hazırlıklarına başladık. Elazığ’ı mecliste güçlü bir şekilde temsil edebilmek için 5 milletvekili Ankara’ya gitmemiz şart.” dedi. 

SIRADAKI HABERLER
300x252
Reklam Alanı
EN ÇOK OKUNANLAR
 

AK Parti Elazığ`da başkan adaylarını tanıttı

Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonu'nda gerçekleştirilen aday tanıtı »»

 

Elazığ`da 212 köy yolu açıldı, 15`inde çalışma sürüyor

Elazığ'da etkili olan kar yağışının ardından kapanan köy yollarından 212 »»

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir Elazığ`a gelecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir 15 OCak S »»

 

DAHA FATLA ÜRETİM VE DAHA FAZLA İSTİHDAM HEDEFLİYORUZ…

DAHA FATLA ÜRETİM VE DAHA FAZLA İSTİHDAM HEDEFLİYORUZ…

»»

 

Elazığ`da stadın yıkımı başladı

Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden Elazığspor ve TFF 3. Lig ekibi Elaziz »»

 

Kopan kayaya tren çarptı, facia ucuz atlatıldı

Elazığ'ın Palu ilçesinde kopan kayanın trene çarpması sonucu ma »»

 

Tunceli Valisi Sonel`den Elazığspor`a davet

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, iç saha maçlarını başka şehirlerde »»

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Elazığ’a gelecek.

Bakan Dönmez, ziyaretinde Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi ve AK Parti »»

 

Meteorolojiden 5 il için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından y »»

 

Elazığ`ın 6 ilçesinde kar 77 köy yolunu kapattı

Elazığ'ın ilçelerinde etkili olan kar yağışının ardından 6 ilçe »»

GAZETENİN SAYILARI ANKETLER ABONELİK AVANTAJLARI

WEB SİTEMİZDEN MEMNUNMUSUNUZ ?
Haber yayınlarımızdan memnun musunuz?
Ayışığı Medya | Yeni Mah. Gazi Cad. No:84/1 ELAZIĞ | Tel: 05321201910 Faks:
Copyright © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır