SON DAKİKA
  • Son dakika haberibulunmamaktadır.

Az Bulutlu Az Bulutlu 1°C / -7°C
KÜLTÜR SANAT

Mehmetçik Dershanelerine Kaynak Kitap Yardımı Yapıldı

28 Ekim 2014, 08:33

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde üniversiteye hazırlanan gençler için hizmet veren Mehmetçik Dershanelerine kaynak kitap yardımı gerçekleştirildi. Yardımlardan, toplam 3 bin 200 öğrenci yararlanacak. 
Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende Final eğitim Kurumları ve Mehmetçik Dershaneleri işbirliği ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki orta öğretim çağına gelmiş ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere kaynak kitap yardımı yapıldı. Törene 2’nci Ordu İdari Kurmay Başkanı Kurmay Albay Cumhur Kıcanaoğlu, Final Dergisi Dershaneleri Kurucusu Eyüp Bilbay, Malatya Vergi Müfettişleri Grup Başkanı Mahmut Polat ile birlikte davetliler katıldı.
Törende konuşan Final Dergisi Dershaneleri Kurucusu Eyüp Bilbay, “Doğu ve Güneydoğu’da imkansızlıkları nedeniyle özel dershanelere devam edemeyen, hatta kendi illerinde kütüphanelerde ve kitapevlerinde kitap temin edemeyen o yöredeki evlatlarımızı yetiştirmek üzere önümüzdeki bir öğretim yılı boyunca kullanacakları kitap setlerini, yaprak testlerini ve iki tanede deneme sınavı da yaparak onlarında puan kartlarını ileterek öğretim yılı içerisinde de mutlaka bu öğretiminde takipçisi olarak öğrencilerimizi üniversite sınavlarına hazırlıyoruz. Burada bir tek amacımız var, bunlara mutlak ve mutlak bu öğrencilere üniversite kapılarını aralamaktır, bu öğrencileri üniversiteli yapmaktır. Özellikle ben burada Mehmetçiğe teşekkür ediyorum. Asil görevinin savunma olmasına rağmen ikinci gönüllü görev olarak eğitim işini yürütüyorlar” diye konuştu.
2’nci Ordu İdari Kurmay Başkanı Kurmay Albay Cumhur Kıcanaoğlu ise şunları söyledi: “Bilim ve teknolojinin sürekli olarak kendisini yenilediği çağında; eğitimin, buna bağlı olarak kaliteli yüksek eğitim ve öğretimin önemi giderek artmaktadır. Büyük önder Atatürk’ün belirttiği üzere ‘Çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkmak’ hepimizin öncelikli hedefidir. Milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerinin birlik ve kurumları, konuşlu oldukları il, ilçe ve köylerimizde yaratacağı etkileşim ortamı içerisinde halkımıza destek olmayı vazifeleri arasında saymaktadır. Bu kapsamda; her yıl gençlerimizi üniversite sınavlarına hazırlamak maksadıyla kurulan Mehmetçik Dershanelerinde üniversite sınavlarına hazırlık kursları düzenlenmektedir. Bu çabamıza başta valiliklerimiz il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri olmak üzere çeşitli kurum ve kuruşlardan aldığımız destek, bu konudaki inancımızı pekiştirmekte, daha büyük hedeflere ulaşma yolunda bizlere güç ve moral kaynağı olmaktadır. Bugün teslim edilecek üniversiteye hazırlık kitap setleri, birlik ve kurumlarımızdan gelen temsilci arkadaşlarımız vasıtasıyla yeterli imkanı olmayan ilçelerimizde faaliyet gösteren Mehmetçik Dershanelerine götürülecek ve gençlerimizin hizmetine sunulacaktır. Yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin yetişmesine vermiş olduğunuz bu özel ve anlamlı destek için teşekkür ediyorum.”
2’nci Ordu İdari Kurmay Başkanı Kurmay Albay Cumhur Kıcanaoğlu, geleneksel hale getirilen kaynak kitap yardımlarından dolayı Eyüp Bilbay’a teşekkür ederek, plaket ve teşekkür belgesi verdi.
Tören sembolik olarak kitap tesliminden sonra sona erdi ve kitaplar Ağrı Doğubeyazıt, Erzincan, Aziziye, Palandöken, Yakutiye, Siirt, Şanlıurfa, Bitlis-Tatvan, Bayburt, Malatya, Elazığ, Iğdır, Kars-Sarıkamış, Hakkari-Çukur’ca ve diğer il ve ilçe merkezlerine gönderildi. Kaynak kitaplarından toplam 3 bin 200 öğrenci yararlanacak. 

SIRADAKI HABERLER
Sonraki Haber
Son 7 gün haber eklenmedi.
300x252
Reklam Alanı
EN ÇOK OKUNANLAR
 

AK Parti Elazığ`da başkan adaylarını tanıttı

Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonu'nda gerçekleştirilen aday tanıtı »»

 

Elazığ`da 212 köy yolu açıldı, 15`inde çalışma sürüyor

Elazığ'da etkili olan kar yağışının ardından kapanan köy yollarından 212 »»

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir Elazığ`a gelecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir 15 OCak S »»

 

DAHA FATLA ÜRETİM VE DAHA FAZLA İSTİHDAM HEDEFLİYORUZ…

DAHA FATLA ÜRETİM VE DAHA FAZLA İSTİHDAM HEDEFLİYORUZ…

»»

 

Elazığ`da stadın yıkımı başladı

Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden Elazığspor ve TFF 3. Lig ekibi Elaziz »»

 

Kopan kayaya tren çarptı, facia ucuz atlatıldı

Elazığ'ın Palu ilçesinde kopan kayanın trene çarpması sonucu ma »»

 

Tunceli Valisi Sonel`den Elazığspor`a davet

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, iç saha maçlarını başka şehirlerde »»

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Elazığ’a gelecek.

Bakan Dönmez, ziyaretinde Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi ve AK Parti »»

 

Meteorolojiden 5 il için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından y »»

 

Elazığ`ın 6 ilçesinde kar 77 köy yolunu kapattı

Elazığ'ın ilçelerinde etkili olan kar yağışının ardından 6 ilçe »»

GAZETENİN SAYILARI ANKETLER ABONELİK AVANTAJLARI

WEB SİTEMİZDEN MEMNUNMUSUNUZ ?
Haber yayınlarımızdan memnun musunuz?
Ayışığı Medya | Yeni Mah. Gazi Cad. No:84/1 ELAZIĞ | Tel: 05321201910 Faks:
Copyright © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır