SON DAKİKA
  • Son dakika haberibulunmamaktadır.

Az Bulutlu Az Bulutlu 10°C / -2°C
SPOR

Kayseri Kaski kadın basketbol takımının oyuncuları kontrolden geçti

19 Ocak 2014, 10:34

Avrupa ikincisi olarak Türkiye’nin adını duyuran Kayseri Kaski Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı oyuncuları, Dünyagöz Etiler’de retina muayenesinden geçti.

Avrupa ikincisi olan takımın oyuncuları; Pınar Demirok, Ayşegül Günay, Nuria Martinez Prat, Esra Ural, Lara Sanders, Sinem Ataş, Özge Bilgin, Tanasha Lovely Wright, Sabrina Cinili, Bengü Arseven, Gamze Takmaz, Marissa Camille Little ve Mirna Mazic ile Başantrenör Eşref Ayhan Avcı, İkinci Antrenör Ender Ünlü ve Fizyo terapistmasör Atalay Özen’den oluşan takımdaki 11 kişinin göz sağlığı kontrolünü Dünyagöz Etiler’den Op. Dr. Nilüfer Köylüoğlu Ünal ve Doç. Dr. Fevzi Şentürk gerçekleştirdi.

Op. Dr. Köylüoğlu Ünal, "Avrupa ikincisi bir takımın göz sağlığı kontrolünü gerçekleştirmek şahsım ve kurumum adına memnuniyet verici." dedi.

Spor yaparken göz sağlığının tehdit altında olabileceğinin pek akla gelen bir durum olmadığını hatırlatan Op. Dr. Köylüoğlu Ünal, bireysel ya da takım oyuncusu, çocuk ya da yetişkin, lisanslı ya da lisanssız bütün sporcular için periyodik retina taramasının kardiyoloji muayenesi kadar önemli olduğunu böylece maddi ve manevi daha sıkıntılı retina tedavilerine ihtiyaç duyulmadan gerekli tedbirlerin alınabileceğini belirtti.

09 – 12 Ocak 2014 tarihleri arasında Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) Antalya’da düzenlediği seminerde 'Sporcu Göz Sağlığı' konulu bir konuşmayla yer alan Op. Dr. Nilüfer Köylüoğlu Ünal buradaki konuşmasında sporcularda göz sağlığına dikkati çekmişti. Yoğun ilgi gören konuşması sırasında göz sağlığının korunması için büyük önem taşıyan retina taramasının tüm sporcular için lisans aşamasında zorunlu hale getirilmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Kayseri Kaski Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Eşref Ayhan Avcı damlalı retina muayenesinin gözlük muayenesinden farkını ve göz sağlığının korunabilmesi için ne kadar önemli olduğunu Op. Dr. Köylüoğlu Ünal’dan aldıkları bilgilerle artık daha iyi anladıklarını belirtti.

Avcı, ayrıca retina taraması projesinin lisans aşamasındaki tüm sporcular için zorunlu hale getirilmesi konusunda destek verdiklerini sözlerine ekledi. Yardımcı Antrenör Ender Ünlü ise Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun sporcu göz sağlığına dikkat çeken bu projeyle spor camiası için çok büyük katkı sağladıklarını belirtti.

Kulübün Genel Menajeri İbrahim İbar da yaptığı açıklamada "Takımımıza sağladığı bu önemli katkıdan dolayı başta Dünyagöz Hastaneler Grubu olmak üzere değerli hekimlerimiz Op. Dr. Nilüfer Köylüoğlu Ünal’a ve Doç. Dr. Fevzi Şentirk’e teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.
 Elazığ Ayışığı Gazetesi

SIRADAKI HABERLER
Sonraki Haber
Son 7 gün haber eklenmedi.
300x252
Reklam Alanı
EN ÇOK OKUNANLAR
Son 7 gün haber eklenmedi.
GAZETENİN SAYILARI ANKETLER ABONELİK AVANTAJLARI

WEB SİTEMİZDEN MEMNUNMUSUNUZ ?
Haber yayınlarımızdan memnun musunuz?
Ayışığı Medya | Yeni Mah. Gazi Cad. No:84/1 ELAZIĞ | Tel: 05321201910 Faks:
Copyright © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır