SON DAKİKA
  • Son dakika haberibulunmamaktadır.

Az Bulutlu Az Bulutlu 10°C / -2°C
GÜNDEM

Topbaş: Operasyonları basından takip ediyorum

17 Aralık 2013, 11:56

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ünlü isimlere yapılan operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu. Topbaş, “Bu operasyonun geldiği noktayı bende basından takip ediyorum. Sizler bizden daha iyi biliyorsunuz. Henüz net bir bilgimiz yok. İlerleyen zaman içerisinde biraz daha huzura kavuşur.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ayamama Deresi ıslah çalışmalarını yerinde denetledi. Denetlemeye Topbaş’ın yanı sıra İSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay da katıldı. Denetim sonrasında gazetecilere bilgi veren Başkan Topbaş, gazetecilerin sorularını da cevapladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili soru üzerine operasyon hakkında bilgisi olmadığını basından takip ettiğini söyledi. Topbaş, “Bu operasyonun geldiği noktayı bende basından takip ediyorum. Sizler bizden daha iyi biliyorsunuz. Henüz net bir bilgimiz yok. İlerleyen zaman içerisinde biraz daha huzura kavuşur. Bizde takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fatih Belediyesi’nde bulunan sit alanlarıyla ilgili bilginiz var mı? Sorusu üzerine Topbaş, şunları kaydetti: “Detayı bilmiyorum. İstanbul’u tarihi yarım adayı, sit alanların, kenti gayet iyi biliyoruz. Koruma kollarında görev yapmış birisiyim. Teknik olarak da İstanbul’u biliyorum ama bu operasyonla ilintili olarak bir bilgim yok.”

Usulsüz bir şekilde imar planı çıkarılmasının iddia edildiğinin hatırlatılması üzerine Topbaş, “O iddiaları bilemem bunlar yargıya intikal eder, yargı değerlendirir.” diye konuştu.

SIRADAKI HABERLER
Sonraki Haber
Son 7 gün haber eklenmedi.
300x252
Reklam Alanı
EN ÇOK OKUNANLAR
Son 7 gün haber eklenmedi.
GAZETENİN SAYILARI ANKETLER ABONELİK AVANTAJLARI

WEB SİTEMİZDEN MEMNUNMUSUNUZ ?
Haber yayınlarımızdan memnun musunuz?
Ayışığı Medya | Yeni Mah. Gazi Cad. No:84/1 ELAZIĞ | Tel: 05321201910 Faks:
Copyright © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır