SON DAKİKA
  • Son dakika haberibulunmamaktadır.

Az Bulutlu Az Bulutlu 10°C / -2°C
SPOR

Mut`ta yapılan,Türkiye Büyükler Judo şampiyonası sona erdi

03 Kasım 2013, 14:39

Mersin’in Mut ilçesi spor salonunda yapılan Türkiye Büyükler Judo şampiyonası bugün yapılan müsabakalarla sona erdi. 1 Kasım'da başlayan ve 3 gün süren şampiyonada 44 ilden toplam 360 sporcu madalya mücadelesi verdi.

Şampiyonaya katılan sporcular organizasyonun çok iyi geçtiğini söylediler. Mut halkı ise, böyle büyük bir organizasyonun ilçelerinde yapılmasından dolayı çok memnun olduklarını ifade ettiler. Bugün yapılan bay ve bayanlarda 78 ve üstü ile 100 ve üstü kiloda mücadele eden ve dereceye giren sporculara madalya töreni yapıldı.

Erkeklerde 100 kilo ve üstü İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan Feyyaz Yazıcı birinci oldu. İkinciliği Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'dan Burak Serbes alırken üçüncülüğü ise ferdi dalda müsabakalara katılan Semih Adıyaman ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan Ümit Ocak elde etti.

78 kilo ve üstü bayanlarda ise Galatasaray Spor Kulübü'nden Belkız Zehra Kaya birinci oldu. İkinciliği İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan Kübra Kaya aldı. Üçüncülüğü ise, İzmir Büyükşehir Belediyespor kulübünden Gülşah Kocatürk Özcan ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'dan Sebile Akbulut aldı.

Erkeklere madalyalarını Mut Belediye Başkanı Murat Orhan verdi. Bayanların madalyalarını ise AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter salt verdi. Daha sonra Başkan Murat Orhan sporcuları tek tek tebrik ederek, "Burada olduğunuzdan dolayı çok mutluyuz. Hepinize teşekkür ediyoruz." dedi.

JUDOCU ŞAMPİYONLARIN HEDEFİ 2016 OLİMPİYATLARINDA BİRİNCİ OLMAK

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası'nda 100 ve üstü müsabakalarda birinci olan Feyyaz Yazıcı, burada yapılan müsabakaların kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, hedeflerinin 2016 yılında Rio’da yapılacak olan olimpiyatlarda şampiyon olmak olduğunu söyledi.

Yazıcı, 2016 yılında yapılacak olan olimpiyatlarda Türkiye'ye madalya kazandırmak istediğini ve bugün burada yapılan şampiyonada birinci olmasında emeği geçen hocalarına ve babasına teşekkür etti.

Bayanlarda 78 kilo ve üstü müsabakada birinciliği elde eden Belkız Zehra Kaya ise öncelikler 3 gün boyunca burada çok yakın bir ilgi gördüklerini belirterek, Mut Belediye Başkanı Murat Orhan’a çok teşekkür etmek istediğini söyledi.

Burada yapılan şampiyonanın kendisi için bir araç olduğunu belirten şampiyon judocu Kaya, "Amacım 2016 yılında Rio’da yapılacak olimpiyatlardır. Rio’da yapılacak judo müsabakalarında şampiyon olmayı hedefliyorum. Burada yapılan şampiyona ise bizim için çok verimli oldu. inşallah uluslar arası müsabakalarda ülkemi en iyi bir şekilde temsil ederim." diye konuştu.
CİHAN

SIRADAKI HABERLER
Sonraki Haber
Son 7 gün haber eklenmedi.
300x252
Reklam Alanı
EN ÇOK OKUNANLAR
Son 7 gün haber eklenmedi.
GAZETENİN SAYILARI ANKETLER ABONELİK AVANTAJLARI

WEB SİTEMİZDEN MEMNUNMUSUNUZ ?
Haber yayınlarımızdan memnun musunuz?
Ayışığı Medya | Yeni Mah. Gazi Cad. No:84/1 ELAZIĞ | Tel: 05321201910 Faks:
Copyright © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır