996x100
Reklam Alanı
SON DAKİKA
  • Son dakika haberibulunmamaktadır.

Kuvvetli Sağanak Kuvvetli Sağanak 18°C / 12°C
GÜNDEM

Bağış: Bayram boyunca AB ilerleme raporu hakkında konuşmayacağım

16 Ekim 2013, 09:43

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Avrupa Birliği bugün ilerleme raporunu yayınlayacak. Israrımıza rağmen bizim bayramımızda yayınladığı için ben bayram sonrasına kadar raporla ilgili yorum yapmama kararı aldım.” dedi.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres)Ekonomik Forumu’na Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komite Başkanı Henry Malosse, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Eurochambres Başkanı Alessandro Barberis, Eurochambres üyesi 43 ülkenin odalar birliği başkanları, akademisyenler ve düşünce kuruluşu temsilcileri katıldı.

Forumda konuşan Egemen Bağış, Türkiye’nin büyümeye devam ettiğini söyledi. Bağış, “Bir takım demokrasi dışı hareketlerle, bir takım gösterilerle Türkiye’nin itibarını zedeleyen çevrelerin şunu çok iyi bilmesi lazım. Her demokrasi dışı hareket Türkiye’yi daha fazla demokrasiye susayan, demokrasiye iştahı kabaran ülke haline getirmektedir. Çünkü fırtınalar ağaçların daha fazla derinlere kök salmasını sağlar. “ ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin açıkladığı demokrasi paketiyle demokrasi konusundaki kararlılığını ortaya koyduğunu ifade eden Bağış, şunları kaydetti: “ Bu ülke tarihinin en şeffaf dönemini yaşamaktadır. Ama sorunlarımız yok değildir. Avrupa Birliği bugün ilerleme raporunu yayınlayacak. Israrımıza rağmen bizim bayramımızda yayınladığı için ben bayram sonrasına kadar raporla ilgili yorum yapmama kararı aldım.”
CİHAN

SIRADAKI HABERLER
Sonraki Haber
Son 7 gün haber eklenmedi.
300x252
Reklam Alanı
EN ÇOK OKUNANLAR
Son 7 gün haber eklenmedi.
GAZETENİN SAYILARI ANKETLER ABONELİK AVANTAJLARI

WEB SİTEMİZDEN MEMNUNMUSUNUZ ?
Haber yayınlarımızdan memnun musunuz?
Ayışığı Medya | Yeni Mah. Gazi Cad. No:84/1 ELAZIĞ | Tel: 05321201910 Faks:
Copyright © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır