SON DAKİKA
  • Son dakika haberibulunmamaktadır.

Az Bulutlu Az Bulutlu 10°C / -2°C
SPOR

Körüstan: Borç doğru, Bursaspor?un 25 milyon TL açığı var

29 Temmuz 2013, 12:12

Bursaspor Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Körüstan, Divan Kurulu toplantısında kulübün 25 milyon TL borcu bulunduğu yönündeki sözlerinin doğru olduğunu söyledi. Körüstan, “Kulübümüzün Mayıs 2014 tarihine kadar olan bütçesi yaklaşık 25 milyon TL açık vermektedir. Yönetim olarak bu açığı kapatmak ve ek gelir kaynakları yaratabilmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz." dedi.

Erkan Körüstan, 26 Temmuz tarihinde yapılan Divan Kurulu sonrasında Bursaspor kamuoyunda tartışılan bazı konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Divan’ın samimi eleştirilerinin ve önerilerinin Yönetim Kurulu için son derece önemli olduğunu belirten Başkan Körüstan, Divan Kurulu üyelerinin transferlerle ilgili olarak yapılan şeffaf ve detaylı açıklamalar nedeniyle kendisine teşekkür etmelerinden dolayı da mutlu olduğunu ifade etti.

TRANSFER RAKAMLARINDA DÜZELTME

Transfer konusunda verdiği bazı rakamları düzelten Körüstan, Taiwo ve Civelli transfer rakamlarının her ikisini de yanlışlıkla 1 milyon 250 bin Euro olarak açıkladığını, Civelli'nin 1 milyon 250 bin Euro rakamının doğru fakat Taiwo' nun 1 milyon 200 bin Euro ve ayrıca bir kereye mahsus olarak 500 bin Euro imza bedeli olduğunu ifade etti. Divan’ın heyecanlı atmosferi içinde rakamlar konusunda yaptığı bu karışıklıktan dolayı özür dileyen Körüstan, "İstemeyerekte olsa yaptığımız bu hatada bile şeffaf davranmaktan asla ödün vermeyeceğiz. Bursaspor camiası, kulübümüzle ilgili tüm gerçekleri bundan sonra net olarak bilecektir.” diye konuştu.

“ÇİFT ÜYELİKLERLE İLGİLİ TÜZÜK ÇALIŞMASI YAPILACAK”

Divan sonrası çift üyeliklerle ilgili yapılan tartışmalara da değinen Başkan Körüstan, Yönetime geldikleri 40 günlük süre zarfında Bursaspor Kulübü’nün menfaatleri ve yasal çerçeve içinde hareket ettiklerini, genel kurulda alınan karar gereği kulübün hukuken yapması gereken tüm işlemleri eksiksiz olarak yerine getirdiklerini belirtti. Herhangi bir başka kulübe üyeliği bulunmayan ve Bursaspor Kulübü’nün kurucu üyelerinden olan Cemal Dik' in "Genel kurulda alınan kararın insan haklarına aykırı olduğu gerekçesiyle" istifa etmesinin kabul edilemeyeceğini belirten Başkan Körüstan, "Yönetime gelirken vaat ettiğimiz yeni tüzük çalışması zaten yapılacak. Bu konuda herkesin sabırlı olması gerekir." ifadelerini kullandı.

“25 MİLYON TL BORÇ DOĞRU”

Körüstan, kulübün mali yapısına ilişkin olarak yaptığı açıklamada ise şunları söyledi: “Divanda belirtmiş olduğum rakam tamamen doğrudur. Kulübümüzün Mayıs 2014 tarihine kadar olan bütçesi yaklaşık 25 milyon TL açık vermektedir. Yönetim olarak bu açığı kapatmak ve ek gelir kaynakları yaratabilmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz." Ayrıca, kulübün mali yapısına ilişkin gereksiz tartışmaların içinde olmayacağını, bağımsız denetçiler tarafından yapılan çalışma bittiği zaman zaten raporun kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

“SABIR VE SÜKUNETLE İZLİYORUZ”

Göreve geldikleri 40 günlük süre zarfında, bazı basın organları ve sosyal medyadaki birtakım kişiler tarafından oluşturulmaya çalışılan olumsuz havanın son derece üzücü olduğunu ifade eden Başkan Körüstan, şöyle devam etti: "Ne yazık ki, Yöneticilerimizin söyledikleri birçok şey çarpıtılmakta ve Bursaspor camiası yanıltılmaya çalışılmaktadır. Bu üzücü durumu sabır ve sükunetle izliyoruz. Çünkü şu anda Yönetim Kurulu olarak yapmamız gereken çok sayıda acil ve önemli iş var. Bizim için gün gereksiz konuşma değil, sadece çalışma günüdür. Ama herkesin bilmesi gereken bir şey var ki; Büyük Bursaspor camiası kendisini yanıltanları asla unutmaz.”

Bursaspor’un önünde önemli maçlar bulunduğunu hatırlatan Körüstan, herkesi Bursaspor etrafından kenetlenmeye davet etti. Körüstan, “Gerçek Bursasporluların davetimize icabet edeceğinden eminim." diyerek sözlerini tamamladı.
CİHAN

SIRADAKI HABERLER
Sonraki Haber
Son 7 gün haber eklenmedi.
300x252
Reklam Alanı
EN ÇOK OKUNANLAR
Son 7 gün haber eklenmedi.
GAZETENİN SAYILARI ANKETLER ABONELİK AVANTAJLARI

WEB SİTEMİZDEN MEMNUNMUSUNUZ ?
Haber yayınlarımızdan memnun musunuz?
Ayışığı Medya | Yeni Mah. Gazi Cad. No:84/1 ELAZIĞ | Tel: 05321201910 Faks:
Copyright © 2013 - Tüm Hakları Saklıdır